Welkom bij
Oprichting vereniging (br/2008.000231.01)@
Heden negen september tweeduizend acht verschenen voor mij, Meester Doctorandus Adriaan Hendrik Bracht, notaris te Goor, gemeente Hof van Twente: 1. de heer JOHAN LOUIS MULLER, wonende Het Elferink 4, 7478 CD Diepenheim, gemeente Hof van Twente, geboren te Delft op tien november negentienhonderd tweeënveertig, gehuwd, (rijbewijs nummer 4296169001, afgegeven door de gemeente Hof van Twente op tweeëntwintig maart tweeduizend zeven); 2. de heer FRANCISCUS ALOYSIUS JOZEF TUSVELD, wonende Weddehoenlaan 13, 7471 ME Goor, gemeente Hof van Twente, geboren te Rijssen op acht januari negentienhonderd negenendertig, gehuwd (rijbewijs nummer 3170326320, afgegeven door de gemeente Goor op zeventien november negentienhonderd negenennegentig); volgens hun verklaring te dezen handelend als respectievelijk voorzitter en penningmeester van de te Goor, gemeente Hof van Twente, gevestigde vereniging: GOORSE BRIDGECLUB ‘NIET KWETSBAAR’. De verschenen personen verklaarden dat in een algemene ledenvergadering van voormelde vereniging gehouden te Goor op twee september tweeduizend acht is besloten de statuten van de vereniging bij notariële akte te laten vastleggen. Tevens werden zij, de verschenen personen, gemachtigd namens de vereniging bij het verlijden van bedoelde akte te compareren. Van voormeld besluit blijkt uit een uittreksel van de notulen van voormelde ledenvergadering, dat aan deze akte gehecht is. Het vorenstaande in aanmerking nemende verklaarden de verschenen personen dat de statuten van de vereniging als volgt zullen luiden: Naam en Zetel
Artikel 1. 1. De vereniging draagt de naam: GOORSE BRIDGECLUB ‘NIET KWETSBAAR’. Zij wordt in deze statuten verder aangeduid als “de vereniging”. 2. Zij heeft haar zetel te Goor, gemeente Hof van Twente. Oprichtingsdatum, verenigingsjaar.
Artikel 2. De vereniging is opgericht op acht oktober negentienhonderd negenenvijftig en opgericht voor onbepaalde tijd. Het verenigingsjaar loopt van één september tot en met éénendertig augustus daaropvolgend. Doel.
Artikel 3. 1. De vereniging heeft ten doel de uitoefening van het bridgespel in de meest uitgebreide zin des woords te bevorderen, alles in overeenstemming met de regels welke de Nederlandse Bridge Bond en het district waartoe de vereniging behoort daarvoor vaststellen. 2. De vereniging tracht dit doel onder meer te bereiken door: a. lid te zijn van de Nederlandse Bridge Bond; b. lid te zijn van het district, waartoe de vereniging krachtens de indeling van de Nederlandse Bridge Bond behoort; en c. het organiseren van- en het deelnemen aan wedstrijden en competities en verder door alles te doen wat voor de beoefening van het bridgespel nuttig kan worden geacht.
Leden en Ereleden Artikel 4.
Toelating. Artikel 5. 1. Het bestuur beslist omtrent de toelating van leden. 2. Bij niet-toelating tot lid kan de algemene vergadering alsnog tot toelating besluiten. Register. Artikel 6.
Het bestuur houdt een register, waarin de namen en de adressen van de leden en de ereleden. Einde van het lidmaatschap. Artikel 7.
Geldsmiddelen – Jaarlijkse Bijdragen. Artikel 8. 1. De geldmiddelen van de vereniging bestaan uit de jaarlijkse bijdragen van de leden, schenkingen en uit eventuele andere baten. 2. Ieder gewoon lid is jaarlijks een bedrag verschuldigd, welk bedrag wordt vastgesteld door de algemene vergadering. 3. Ereleden zijn vrijgesteld van een jaarlijkse bijdrage aan de vereniging, doch niet van de bijdrage aan de Nederlandse Bridgebond. 4. Het bestuur is bevoegd in bijzondere gevallen gehele of gedeeltelijke ontheffing van de verplichting tot het betalen van een bijdrage te verlenen. Bestuur. Artikel 9. 1. Het bestuur bestaat uit ten minste drie personen, leden van de vereniging, die door de algemene vergadering worden benoemd. 2. De benoeming van bestuursleden geschiedt op voordracht van het bestuur. Te verkiezen en aftredende bestuursleden worden vermeld in de agenda van de algemene vergadering 3. Een of meer leden kunnen schriftelijk (tegen-)kandidaten voor benoeming, ondersteund door tenminste 5 stemgerechtigde leden indienen bij het bestuur tot drie dagen voor de algemene vergadering 4. Om voor benoeming in aanmerking te komen moet een lid meerderjarig zijn. 5. Indien voor een vacature slechts een kandidaat is voorgesteld vindt geen stemming plaats en wordt de kandidaat geacht te zijn gekozen. 6. In geval van een tussentijdse vacature kan het bestuur hierin voorzien tot aan de eerstvolgende algemene vergadering. Bestuursfuncties – Besluitvorming van het bestuur. Artikel 10.
Einde bestuurslidmaatschap – periodiek aftreden – schorsing. Artikel 11. 1. Elk bestuurslid, ook wanneer hij voor een bepaalde tijd is benoemd, kan te allen tijde door de algemene vergadering worden ontslagen en geschorst. Een schorsing die niet binnen drie maanden gevolgd wordt door een besluit tot ontslag, eindigt door het verloop van die termijn. 2. Elk bestuurslid treedt uiterlijk vier jaar na zijn benoeming af, volgens een door het bestuur op te maken rooster van aftreding. De aftredende is voor nog een periode van vier jaar herkiesbaar. Wie in een tussentijdse vacature wordt benoemd, neemt op het rooster de plaats van zijn voorganger in. 3. Het bestuurslidmaatschap eindigt voorts door overlijden van- en bedanken door het bestuurslid of het eindigen van zijn lidmaatschap van de vereniging.
Bestuurstaak – Vertegenwoordiging. Artikel 12. 1. Behoudens de beperkingen volgens de statuten is het bestuur belast met het besturen van de vereniging. 2. Indien het aantal bestuursleden beneden drie is gedaald, blijft het bestuur bevoegd. Het is echter verplicht zo spoedig mogelijk een algemene vergadering te beleggen waarin de voorziening in de open plaats of de open plaatsen aan de orde komt. 3. Het bestuur is bevoegd onder zijn verantwoordelijkheid bepaalde onderdelen van zijn taak te doen uitvoeren door zogenoemde bestuurscommissies of door één of meer personen die door het bestuur worden benoemd. 4. Het bestuur is, mits met goedkeuring van de algemene vergadering, bevoegd tot het sluiten van overeenkomsten tot het kopen, vervreemden of bezwaren van registergoederen, het sluiten van overeenkomsten waarbij de vereniging zich als borg of hoofdelijk medeschuldenaar verbindt, zich voor een derde sterk maakt of zich tot zekerheidsstelling voor een schuld van een derde verbindt. Op het ontbreken van deze goedkeuring kan door en tegen derden beroep worden gedaan. 5. Onverminderd het in de laatste volzin van lid 4 bepaalde wordt de vereniging in en buiten rechte vertegenwoordigd: a. hetzij door drie gezamenlijk handelende bestuursleden; b. hetzij door de voorzitter tezamen met één ander bestuurslid.
Jaarverslag – Rekening en Verantwoording. Artikel 13. 1. Het bestuur is verplicht van de vermogenstoestand van de vereniging zodanige aantekeningen te houden dat daaruit te allen tijde haar rechten en verplichtingen kunnen worden gekend. 2. Het bestuur brengt op een algemene vergadering binnen zes maanden na afloop van het verenigingsjaar, behoudens verlenging van deze termijn door de algemene vergadering, zijn jaarverslag uit en doet, onder overlegging van een balans en een staat van baten en lasten, rekening en verantwoording over zijn in het afgelopen boekjaar gevoerd beleid. Na verloop van de termijn kan ieder lid deze rekening en verantwoording in rechte van het bestuur vorderen. 3. De algemene vergadering benoemt jaarlijks uit de leden en ereleden een financiële commissie van ten minste twee personen, die geen deel mogen uitmaken van het bestuur. De commissie onderzoekt de rekening en verantwoording van het bestuur en brengt aan de algemene vergadering verslag van haar bevindingen uit. Leden van de financiële commissie worden voor een periode van drie jaar benoemd en zijn niet herkiesbaar. 4. Vereist het onderzoek van de rekening en verantwoording bijzondere boekhoudkundige kennis, dan kan de financiële commissie zich door een deskundige doen bijstaan. Het bestuur is verplicht aan de commissie alle door haar gewenste inlichtingen te verschaffen, haar desgewenst de kas en de waarden te tonen en inzage van de boeken en bescheiden der vereniging te geven. 5. De last van de commissie kan te allen tijde door de algemene vergadering worden herroepen, doch slechts door de benoeming van een andere financiële commissie. 6. Het bestuur is verplicht de bescheiden bedoeld in de leden 1 en 2 tien jaren lang te bewaren.
Algemene Vergadering. Artikel 14.
1. Aan de algemene vergadering komen in de vereniging alle bevoegdheden toe, die niet door de wet of de statuten aan het bestuur zijn opgedragen. 2. Jaarlijks, uiterlijk zes maanden na afloop van het verenigingsjaar, wordt een algemene vergadering – de jaarvergadering – gehouden. In deze vergadering komen onder meer aan de orde: a. het jaarverslag en de rekening en verantwoording bedoeld in artikel 13, met het verslag van de aldaar bedoelde commissie; b. de benoeming van de financiële commissie voor het volgende verenigingsjaar; c. voorziening in eventuele vacatures; d. voorstellen van het bestuur, de leden, de ereleden, aangekondigd bij de oproeping voor de vergadering. 3. Andere algemene vergaderingen worden gehouden zo dikwijls het bestuur dit wenselijk oordeelt. 4. Voorts is het bestuur op schriftelijk verzoek, met opgave van de te behandelen onderwerpen, van ten minste tien leden verplicht tot het bijeenroepen van een algemene vergadering op een termijn van niet langer dan vier weken. Indien aan het verzoek binnen veertien dagen geen gevolg wordt gegeven, kunnen de verzoekers zelf tot die bijeenroeping overgaan door oproeping overeenkomstig artikel 19.
Toegang en Stemrecht. Artikel 15.
1. Toegang tot de algemene vergadering hebben de leden en de ereleden. Geen toegang hebben geschorste leden, behoudens het bepaalde in artikel 7 lid 6 en geschorste bestuursleden. 2. Over toelating van andere dan de in lid 1 bedoelde personen beslist het bestuur. 3. Ieder lid van de vereniging dat niet geschorst is, heeft één stem. Bestuursleden en ereleden zijn eveneens elk gerechtigd tot het uitbrengen van één stem. 4. Een lid kan slechts één ander lid schriftelijk machtigen namens hem zijn stem uit te brengen in de vergaderingen. Van deze machtiging dient op een zodanige wijze te blijken, dat het bestuur deze voldoende acht. Ieder lid kan slechts één ander lid ter vergadering vertegenwoordigen.
Voorzitterschap en Notulen. Artikel 16.
1. De algemene vergaderingen worden geleid door de voorzitter van de vereniging of bij diens afwezigheid door een ander bestuurslid. 2. Van het verhandelde in elke algemene vergadering worden door de secretaris notulen gemaakt, die door de voorzitter en de secretaris worden vastgesteld en ondertekend.
Besluitvorming van de algemene vergadering. Artikel 17.
1. Het ter algemene vergadering uitgesproken oordeel van de voorzitter dat door de vergadering een besluit is genomen is beslissend. Hetzelfde geldt voor de inhoud van een genomen besluit voor zover gestemd werd over een niet schriftelijk vastgelegd voorstel. 2. Wordt echter onmiddellijk na het uitspreken van een in het eerste lid bedoeld oordeel de juistheid ervan betwist, dan vindt een nieuwe stemming plaats, wanneer de meerderheid der vergadering of, indien de oorspronkelijke stemming niet hoofdelijk of schriftelijk geschiedde, een stemgerechtigde aanwezige dit verlangt. Door deze nieuwe stemming vervallen de rechtsgevolgen van de oorspronkelijke stemming. 3. Voor zover de statuten of de wet niets anders bepalen, worden alle besluiten van de algemene vergadering genomen met volstrekte meerderheid van de geldig uitgebrachte stemmen. 4. Blanco stemmen worden beschouwd als niet te zijn uitgebracht. 5. Indien bij een verkiezing van personen niemand de volstrekte meerderheid heeft verkregen, heeft een tweede stemming plaats tussen de personen die bij eerste stemming de meeste stemmen kregen. Indien de stemmen staken beslist het lot. 6. Indien de stemmen staken over een voorstel niet rakende verkiezing van personen, dan is het verworpen. 7. Alle stemmingen geschieden mondeling, tenzij de voorzitter een schriftelijke stemming gewenst acht of één der stemgerechtigden zulks voor de stemming verlangt. Schriftelijke stemming geschiedt bij ongetekende gesloten briefjes. Besluitvorming bij acclamatie is mogelijk, tenzij een stemgerechtigde hoofdelijke stemming verlangt. 8. Bij stemming over onderwerpen die de normale continuïteit van de vereniging betreffen beslist de algemene vergadering ongeacht de opkomst van het aantal leden ter vergadering. Bij zwaarwegende onderwerpen kan de algemene vergadering besluiten tot het door het bestuur doen uitschrijven van een nieuwe algemene vergadering binnen een termijn van vier weken. Besluiten worden dan bij volstrekte meerderheid van de geldig uitgebrachte stemmen besloten. 9. Deze besluiten hebben geen betrekking op statutenwijziging en ontbinding van de vereniging, waartoe het bepaalde in art. 20 en 21 van toepassing is.
Bijeenroeping algemene vergadering. Artikel 18. 1. De algemene vergaderingen worden bijeengeroepen door het bestuur. De oproeping geschiedt schriftelijk aan de adressen van de leden volgens het ledenregister bedoeld in artikel 6. De termijn voor de oproeping bedraagt tenminste zeven dagen. 2. Bij de oproeping worden de te behandelen onderwerpen vermeld, onverminderd het bepaalde in de artikelen 20 en 21. Statutenwijziging. Artikel 19. 1. In de statuten van de vereniging kan geen verandering worden gebracht dan door een besluit van de algemene vergadering, waartoe is opgeroepen met de mededeling dat aldaar wijziging van de statuten zal worden voorgesteld. De statuten zullen geen bepalingen mogen bevatten die onverenigbaar zijn met statuten en reglementen van de Nederlandse Bridge Bond, gevestigd te Utrecht en van het district waartoe de vereniging behoort. 2. Een voorstel tot wijziging van de statuten, schriftelijk geformuleerd, kan gedaan worden door het bestuur, alsmede door tenminste tien leden van de vereniging met inachtneming van het bepaalde in art. 15 lid 4. 3. Een besluit tot statutenwijziging behoeft tenminste tweederde van de geldig uitgebrachte stemmen, in een vergadering waarin ten minste tweederde van de leden tegenwoordig of vertegenwoordigd is. Is niet tweederde van de leden tegenwoordig of vertegenwoordigd, dan wordt na die vergadering een tweede vergadering bijeengeroepen, te houden binnen vier weken na de eerste vergadering, waarin over het voorstel zoals dat in de vorige vergadering aan de orde is geweest, ongeacht het aantal tegenwoordige of vertegenwoordigde leden, kan worden besloten, mits met een meerderheid van ten minste tweederde van de geldig uitgebrachte stemmen.
Ontbinding. Artikel 20. 1. De vereniging kan worden ontbonden door een besluit van de algemene vergadering. Het bepaalde in de leden 1, 2 en 3 van het voorgaande artikel is van overeenkomstige toepassing. 2. Bij ontbinding van de vereniging benoemt de algemene vergadering minstens twee vereffenaars, die gehouden zijn over hun beleid iedere drie maanden, dat de liquidatie voortduurt, verantwoording af te leggen. 3. Een eventueel batig saldo zal worden aangewend voor door de algemene vergadering te bepalen zodanige doeleinden als het meest met het doel van de vereniging overeenstemmen.
Huishoudelijk Reglement. Artikel 21. 1. Het bestuur ontwerpt een Huishoudelijk Reglement met nadere regels geven omtrent het lidmaatschap, de jaarlijkse inkomsten, de werkzaamheden van het bestuur, de wedstrijdleiding, de arbitrage, de commissies, de vergaderingen en dergelijke Het Huishoudelijk Reglement behoeft de goedkeuring van de algemene vergadering. 2. Het Huishoudelijk Reglement mag niet in strijd zijn met de wet, ook waar die geen dwingend recht bevat, noch met deze statuten of met de statuten en reglementen van de Nederlandse Bridge Bond, gevestigd te Utrecht en van het district waartoe de vereniging behoort. De verschenen personen zijn mij, notaris, bekend. Deze akte is verleden te Goor op de datum in het hoofd van deze akte vermeld. De inhoud van de akte is aan hen opgegeven en toegelicht. De verschenen personen hebben verklaard op volledige voorlezing van de akte geen prijs te stellen, tijdig voor het verlijden van de inhoud van de akte te hebben kennis genomen en met de inhoud in te stemmen. Onmiddellijk daarna is de akte beperkt voorgelezen en door de verschenen personen en mij, notaris, ondertekend.
Nieuwsbrief Jaargang 3 Nummer 1 april 2025 Nieuwsbrief Jaargang 1 Nummer 3 april 2023 ...
Ieder seizoen zijn er weer mutaties doordat er leden zijn die stoppen of met een andere partner...
Als vanouds organiseert bridgeclub Niet Kwetsbaar ook in 2025 Zomerdrives in de Hof op de...